Menu

Vlasové olejování. Jak na to?

O vaše vlasy se můžete starat mnohými způsoby. Některé ženy si vlasy myjí každý den, jiné si ještě k tomu čas od času zajdou do kosmetického salonu. Dále existují ženy, které si na vlasy pravidelně aplikují vlasové oleje. Jedná se o velice efektivní metodu, která vlasům a pokožce hlavy dodává všechny potřebné živiny. Pokud jste ji ještě sami nezkusili, je rozhodně na čase. Vyzkoušejte vlasové olejování.

hair-oilVlasové olejování – příprava

Vlasové olejování je úžasnou formou léčby, která zlepšuje stav vlasů a pokožky hlavy. To hlavní, co musíte udělat, je připravit si odpovídající olej. Dále budete potřebovat: ručník, teplou vodu, olej a čepici na koupání.

Důležité je vybrat si olej, který se hodí k vašim vlasům. Nasycené oleje se hodí k vlasům s nízkou porozitou, mono-nenasycené oleje se hodí k vlasům se střední porozitou a nenasycené oleje zase k vlasům s vysokou porozitou. Vlasy si před aplikací oleje promyjte čistícím šamponem. Vlasy si pročesejte. Poté si připravte aplikační směs.

  • Oleje pro vlasy s nízkou porozitou jsou např. kokosový, palmový, monoi, mangový, babassu, kukui.
  • Oleje pro vlasy se střední porozitou jsou např.  mandlový, sezamový, makadamový, řepkový, avokádový.
  • Oleje pro vlasy s vysokou porozitou jsou např. arganový, hroznový, růžový, sójový.

Před vlasovým olejováním si na vlasy aplikujte čistící šampon. Vaše vlasy pročešte, aby se zamezilo jejich pletení při léčebné kúře. Nyní si připravte směs vašeho oblíbeného oleje, který se hodí k vašemu vlasovému typu. Jaký typ vlasů máte? To lze zjistit jednoduše.

Test vlasové porozity. Připravte si sklenici s vodou. Na hladinu položte jeden vlas, který na sobě nemá zbytky make-upu či jakékoliv jiné kosmetiky. Pokud se vlas během chvilky ponoří pod hladinu, máte vlasy s vysokou porozitou. Pokud se vlas na hladině udrží i po delší dobu, máte vlasy s nízkou porozitou (zdravé). Co to znamená??

  • Nízká porozita vyžaduje ochranu a jednodušší styling.
  • Střední porozita vyžaduje hydrataci, výživu a ochranu.
  • Vysoká porozita vyžaduje hloubkovou obnovu a hloubkové posílení.

Vlasové olejování; jak na to?

Můžete si vybrat z několika z několika metod vlasového olejování. Snažte se najít tu, která vašim vlasům nejvíce vyhovuje. Pro hloubkovou regeneraci doporučujeme vlasové olejování za pomoci horkého oleje. Pokud spěcháte, stačí si aplikovat olej na vlasy skrze atomizér. Olej lze aplikovat na pokožku hlavy, na vlasy či pouze na konečky. Dále také na všechny tři oblasti zároveň. Metody vlasového olejování můžete kombinovat tak, jak potřebujete. Existuje celá řada možností. Mezi ty nejpopulárnější patří:

  • Vlasové olejování za sucha,
  • Vlasové olejování za vlhka,
  • Vlasové olejování před mytím vlasů,
  • Vlasové olejování po mytí vlasů,
  • Vlasové olejování v míse či lavóru,
  • Vlasové olejování skrze atomizér,
  • Vlasové olejování přes noc.

Nejlepší metoda pro zkrášlení vlasů je olejování teplým olejem. Vezměte si mísu či lavór, napusťte vodou. Vložte lahvičku s olejem do lavoru. Po několika minutách je produkt připraven k použití. Aplikujte si trochu oleje na prsty a vmasírujte jej na pokožku hlavy a do vlasů. Nasaďte si čepici na koupání. Tímto se absorbují aktivní a vyživující ingredience. Nyní ponořte ručník do horké vody a nasaďte si jej na hlavu.

Teplo otevře póry a odchlípí kutikuly. Pro vitaminy, minerály a další živiny tak bude daleko snazší dostat se do strukturu vlasu. Vlasy si promyjte jemným šamponem či kondicionérem po několika hodinách. Buďte opatrní, jelikož se můžete příliš horkou vodou popálit. Pokud se vám olej dostane do očí, může je podráždit. Pokud se tak stane, promyjte si oči chladnou vodou.

Vlasové olejování – účinky

Vlasové olejování se doporučuje všem, kteří chtějí zlepšit stav svých vlasů a své pokožky hlavy. Vlasové oleje se perfektně postarají po potřeby pokožky hlavy, posílí vlasové kořínky a vyživí vlasové folikuly. Dále pomáhají při boji proti lupům, vypadávání vlasů a podráždění. Zabraňují tvorbě roztřepených konečků a chrání vlasy před poškozením. Vlasové oleje hloubkově vyživují, vyhlazují a dodávají lesk.

Chrání před UV zářením, teplem, nedokonalostmi a škodlivými externími faktory. Kromě toho usnadňuje fénování, styling a rozčesávání vlasů. Fungují jako stylingový primer. Věděli jste, že některé oleje dokáží definovat kudrliny a přírodní barvu vlasů?

Vlasové olejování teplým olejem – oleje

Jaké oleje jsou nejlepší pro vlasové olejování? Upřímně můžete použít snad jakýkoliv olej. Pokud jsou oleje za pokojové teploty v tuhém skupenství, je potřeba je nahřát. Ricinový olej zrychluje růst vlasů a posiluje vlasové kořínky. Olivový olej obsahuje antioxidační substance, které zpomalují stárnutí. Jojobový olej vlasy vyhlazuje a dodává jim lesk, zatímco mandlový olej obecně zlepšuje stav vlasů a pokožky hlavy.